Smykkesamling bestående af emaljebroche af sølv i form af fisk prydet med cabochonslebet turkis og grøn og blå emalje, broche af sølvfarvet metal i form af sløjfe prydet med talrige facetslebne krystaller, dobbelt clips broche og nål af gyldent metal prydet med imiteret perle. Perlediam. ca. 13 mm. Broche i form af fisk ca. 5,3×5,0 cm. Broche i form af sløjfe ca. 4,0×3,0 cm. Dobbelt clip broche ca. 8,0×1,7 cm. Nål ca. 8,0×6,0 cm. (4)
Nålen er stemplet Ferragamo.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Fashion, 19. maj 2021