811/​398

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

Den røde redningsbåd sejler ud. Sign. Michael Ancher 20. Olie på lærred. 126×162.

Ældre Malerier, 10. marts 2010

Vur­dering

300.000 DKK

Hammerslag

270.000 DKK