811/398
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Den røde redningsbåd sejler ud. Sign. Michael Ancher 20. Olie på lærred. 126×162.
Ældre Malerier, 10. marts 2010
Vurdering
Hammerslag