12119/109
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Årstiderne”. Sign. Heerup, 71/500. Litografi i farver. Lysmål 36×101. Rammemål 51×116.
Papiret er gulnet. Indvendigt med smuds.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud