2047/981
Peder Moos, skole
Amagerhylde af teak med svungne hylder. 1960erne. H. 58,5. B. 77. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag