2049/118
J. Resen Steenstrup (f. Stubbekøbing 1868, d. København 1921)
Siddende dreng med hest. Sign. monogram. Olie på lærred. 52×77.
Kunstner ændret 23–11-20. NM
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud