1935/1657
Stort Charles X kaminur af forgyldt bronze med stårnde kriger, forsølvet skive sign. Brocot á Paris. Frankrig, 19. årh.s midte. H. 53. B. 37. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Figuren løs.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud