2439/​74

Russisk ikon forestillende Gudsmoder med jesusbarnet. Tempera på træ. 19. årh. 31×25,5.

Restaureret. Ridser og mærker. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag