2015/862
“PH-4,5/3”. Et par udendørs væglamper af kobber. Udført og mærket hos Louis Poulsen. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Monteringsdel bagtil mangler. Skærme med mindre skævheder. Kraftig rust. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag