2142/902
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Cirkulært sofabord af massiv eg. Udført og mærket med label hos PP Møbler. H. 49. Diam. 107.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
18 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||