1831/762
Dansk design
“Silva Lampet”. Et par væglamper af palisander med skærme af aluminium. Udført hos Lyfa. 1970'erne. H. 19. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærme med mindre buler. Begge væglamper med løse led. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud