1831/​762

Dansk design

“Silva Lampet”. Et par væglamper af palisander med skærme af aluminium. Udført hos Lyfa. 1970'erne. H. 19. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærme med mindre buler. Begge væglamper med løse led. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 31. juli 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

11 bud

1.850 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK