2420/808
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Legetøjsfigurer af eg, bestående af elefant og bjørn med bevægelige dele. Stemplet Kay Bojesen Design. Udført hos Rosendahl. H. 9 og 25. (2)
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud