2138/438
Almue slagbænk af bemalet træ med svungne sider, opklappeligt sæde med udtrækkelig front. 19. årh. H. 97. B. 210. D. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag