2144/704
Valdemar Andersen (f. København 1875, d. sst. 1928)
Fire tegninger; to i én ramme. Usign. Tusch og akvarel på papir. Varierende størrelser fra 14×24 til 25×25. (3)
Original stand. Papiret er gulnet og med nogle små håndteringsmærker. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud