2116/511
Dansk møbeldesign
“Costa”. Sæt på seks spisebordsstole af teak med krydsstel. Betrukket i sæde og ryg med mørkbrunt skind. Udført hos Danform. (6)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt