2116/​511

Dansk møbeldesign

“Costa”. Sæt på seks spisebordsstole af teak med krydsstel. Betrukket i sæde og ryg med mørkbrunt skind. Udført hos Danform. (6)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 20. april 2021

Kategori
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt