900/624
Svensk design
Håndvævet løber af uld i rölakan teknik med brune striber på orangerød base. Sign. VJ. Udført anden halvdel af 20. årh. L. 896. B. 68.
Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 11. marts 2021
Vurdering
Hammerslag