900/​624

Svensk design

Håndvævet løber af uld i rölakan teknik med brune striber på orangerød base. Sign. VJ. Udført anden halvdel af 20. årh. L. 896. B. 68.

Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 11. marts 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK