1834/1666
Kamingarniture af hvid marmor og firgyldt bronze, bestående af kaminur og et par tre armede kandelabre. Louis XVI form, 20. årh. H. 42. B. 23. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag