12032/169
Alfred Broge (f. København 1870, d. Brønshøj 1955)
Komposition med gård. Usign. Olie på lærred. 61×85. Rammemål 77×101.
Afskalning midt på billedet samt kanten af rammen. Billedet sidder løst i rammen.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag