1408/​1638

Magrethebæger af delvis forgyldt sølv, graveret med bladornamentik. Udført hos A. Halberstadt eftf., 1942. Vægt ca. 361 gram. H. 11,5.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Varia, 20. februar 2014

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.400 DKK