2103/898
Poul Ekelund (f. Klippan 1921, d. Hjørring 1976)
“Pige der læser”, 1963. Sign. Ekelund. Olie på lærred monteret på masonit. 23×14,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud