2443/135
Grønlandsk kunstner, 20. årh.
Figurgruppe af fedtsten i form af en fanger med en sæl. Usigneret. H. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag