1908/127
Nyrococo hjørneskab af forgyldt træ, rigt udskåret med bladværk, cabriole ben afsluttet med dyrepoter. 19. årh. H. 231. B. 103. D. 56.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud