2125/9050
Et par store Louis XVI form brûle-parfums af forgyldt bronze og alabast, på tre svungne bukkeben prydede med kerubhoveder, trepas fodstykke. 20. årh.s første halvdel. H. 35 cm. (2)
Alders- og brugsrelaterede spor.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag