2436/383
Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med solnedgang over et oprørt hav. Sign. C. Benjamin Olsen. Olie på lærred. 69×106.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Vurdering