2437/111
Russisk syskrin af ben og træ, skåret med krone, person-, dyre- og byscenerier m.m. samt russiske tekster, refererende til motiverne. Kholmogory i Arkhangelsk provinsen, 19. årh. H. 15 cm. B. 14 cm. D. 12 cm. Nøgle medfølger. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Mindre alders- og brugsslitage, inkl. afslag over revner.
Vurdering