2437/112
Arne Skottenborg Frederiksen (f. Snekkersten 1932, d. Sønderborg 1990)
Marine med Kongeskibet Dannebrog, i baggrunden Kronborg. Sign. A.S. Frederiksen. 77. Olie på lærred. 71×101.
Vurdering