2436/866
Dansk snedkermester
Et par armstole af mahogni. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med rød uld. Udført ca. 1940'erne. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|