2436/​866

Dansk snedkermester

Et par armstole af mahogni. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med rød uld. Udført ca. 1940'erne. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?