322/3
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 3/2”. Bordlampe med stel af forkromet stål, skærme af flerlags opalglas, skærmophæng med støbte ben. Udført hos Louis Poulsen. H. 45.
Dette katalognummer sælges på begæring af advokat, forsikringsselskab eller offentlig myndighed.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Tvangssalg, 17. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
29 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||