2447/​278

Kinesisk kunstner, 18/19. årh.

Klippekyst. Gouache på silke. Indrammet. Lysmål 80×38 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Falmet.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

295626 1.600 DKK
1069956 1.550 DKK
295626 1.500 DKK