2432/850
Torben Lind (f. 1928, d. 2016)
“Spandestolen”. Et par loungestole af formstøbt rødt plast, vendbare hynder betrukket med rødt skind. Formgivet 1972. Udført og mærket hos Orth Plast. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering