2225/​16

Ubekendt maler, 20. årh.

Aftenskumring ved stranden med fiskerbåde trukket på land. Usigneret. Olie på lærred. 104×117.

Behov for rensning. Krakeleringer. Aftegninger fra blændrammen. Enkelte overfladeridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. juni 2022

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK