2225/16
Ubekendt maler, 20. årh.
Aftenskumring ved stranden med fiskerbåde trukket på land. Usigneret. Olie på lærred. 104×117.
Behov for rensning. Krakeleringer. Aftegninger fra blændrammen. Enkelte overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. juni 2022
Vurdering
Hammerslag