2021/113
Hollandsk kommode af nøddetræ, svungen ligeknækket front med to skuffer, cabriole ben afsluttet med claw and ball. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 74. B. 65. D. 42.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag