1926/833
Art deco
Et par sengeborde af mahogni, front med låge og skuffe. H. 64. B. 47. D. 32. (2)
En nøgle medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En hylde med finérafslag. Afslag på plastik ved nøglehul.
Moderne kunst og design, 25. juni 2019
Vurdering
Hammerslag