1926/​833

Art deco

Et par sengeborde af mahogni, front med låge og skuffe. H. 64. B. 47. D. 32. (2)

En nøgle medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En hylde med finérafslag. Afslag på plastik ved nøglehul.

Moderne kunst og design, 25. juni 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK