Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)
“Honny Soit Qui Mange Pas Assez Happy Birthday Anne 1962”. Usign. Blyant og akvarel på papir. Lysmål 62,5×45,5.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021