1921/1734
To asiatiske gongonger af patineret bronze, den ene graveret med blomster. 19.-20. årh. Diam. 22 og 23. (2)
Graveret gongong med mindre brud på siden. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag