2027/529
Karin Kaster (f. 1975)
“Hiking in the unknown”, 2007. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie og mixed media på lærred. 180×200. Uindrammet.
Proveniens: Erhvervet hos Galleri Egelund.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud