2416/231
Adolf Heinrich-Hansen (f. København 1859, d. Fredensborg 1925)
Et rokokointeriør med en kvinde siddende ved et vindue. Sign. Ad. H.-H. Olie på lærred. 57,5×43.
Ridse med afskalning ved nedre kant. Fold og minimale nålehuller samt enkelte minimale afskalninger langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud