11942/​13
Ejler Bille: Komposition. Sign. Ejler Bille -91. Litografi i farver. Lysmål 19×15. Rammemål 39,5×31.

Be­skriv­el­se

Komposition. Sign. Ejler Bille -91. Litografi i farver. Lysmål 19×15. Rammemål 39,5×31.

Litteratur: Heede & Moestrup nr. 106.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.
700 kr.
650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.