2447/​120

Ubekendt maler, 18. årh.

The Infant Christ and Saint John the Baptist in a landscape. Usigneret. Olie på lærred. 74×61.

Behov for rensning. Revner/hul i lærred. Krakeleringer samt afskalninger. Mindre huller. Retoucheringer.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

12 bud

803836 7.500 DKK
884466 7.000 DKK
803836 6.500 DKK
884466 6.000 DKK
803836 5.500 DKK
884466 (Autobud) 5.000 DKK
803836 5.000 DKK
884466 4.800 DKK
803836 4.600 DKK
884466 4.400 DKK
803836 4.200 DKK
884466 4.000 DKK