1704/19
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Vinterparti med stråtækte huse. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 30×45.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag