2436/133
Adolph Friedrich Vollmer (f. Hamborg 1806, d. 1875)
Sejlbådene trækkes op efter en lang dag på havet. Sign. monogram. Olie på træ. 43,5×60.
Mindre retoucheringer.
Vurdering