2439/​1820

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

Kommode af mahogni. Buet front med fire skuffer og messinggreb. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 83. B. 106. D. 61.

Nøgle medfølger.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker.

Fra i Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?