2124/731
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Kommode af eg med fire skuffer af teak. Udført og utydeligt mærket hos Ry møbler. H. 71,5. B. 100. D. 49.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skuffer med finérafslag.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud