2436/59
Svensk stenbord med plade af Ölandskalksten, sortmalet underdel, front med skuffe, balusterformede ben, hvor imellem fodlister. 19. årh.s midte. H. 78. L. 134. B. 81.
.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag