2147/885
Et sæt på seks armstole af fyr, udspændt i sæder med papirgarn. Udført og mærket hos gm møbler. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flere større stødmærker. En stol med defekt flet.
Moderne kunst og design, 23. november 2021
Vurdering
Hammerslag