2147/​885

Tage Poulsen

Et sæt på seks armstole af fyr, udspændt i sæder med papirgarn. Udført og mærket hos gm møbler. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flere større stødmærker. En stol med defekt flet.

Moderne kunst og design, 23. november 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
750 DKK