2141/2039
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Genève. Automatisk værk med dato. Grøn urskive med sølvfarvede timemarkører og visere. Monteret med senere flex rem af stål. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Omega æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 13. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud