2443/59
Lille vitrineskab af senere bemalet træ, buet top, front med glasdør bag hvilken justerbare hylder. 19. årh.s anden halvdel. H. 182. B. 74. D. 30.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Nyeligt bemalet.
Vurdering