2447/​608

Sigurd Resell (f. Meldal 1920, d. 2010)

“Falcon”. Et par lænestole med stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med brunt, dybthæftet skind. Udført hos Vatne Møbler, Norge. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. To manglende knapper, medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

864665 7.000 DKK