2436/​178

Azerbijan tæppe, Kaukasus. Stor geometrisk medaljondesign. 20. årh.s anden halvdel. 233×148.

Slidte frynser/delvis manglende frynser.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK