2119/​112

Ubekendt maler, 20 årh.

Portræt af ældre herre med skæg. Sign. og dateret ER, 09. Olie på lærred monteret på malepap. 65,5×46.

Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK